RSS
Психа на Facebook
   

АНКЕТИ

За себе сметате дека како личност сте:
 
 
 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Слика
КОЛЕГИТЕ ВИ ГО ПРОДОЛЖУВААТ ЖИВОТОТ
Четврток, 22 Септември 2011
Слика
РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМИТЕ СО УМ И ТЕЛО
Вторник, 27 Септември 2011
Слика
СО КОГО ОДИТЕ НА КИНО?
Четврток, 03 Март 2011
Слика
ВАЖНОСТ НА ИНТУИЦИЈАТА
Петок, 08 Април 2011
Слика
ЗАБРАНЕТО СОЦИЈАЛНО ОДНЕСУВАЊЕ
Вторник, 06 Септември 2011
Слика
ДЕПРЕСИЈА И ИНТЕЛЕКТ
Понеделник, 11 Април 2011
Слика
ЖЕЖОК ТРЕНИНГ
Четврток, 10 Февруари 2011
Слика
СЕ ЗА КУЧИЊАТА
Понеделник, 29 Ноември 2010
Слика
ХАЛО ЕФЕКТ
Недела, 14 Април 2013

Ако не ги изразите своите оригинални идеи, ако не го слушате сопственото битие, вие сте се издале себеси.

Роло Меј


Барај
Барај само:

Барај клучни зборови парите

Вкупно 41 најдени.

Страница 1 од 3
Дали навиките во штедењето и трошењето се програмирани во нашиот мозок?   Сигурно барем еднаш сте се запрашале себеси зошто односот што го имате кон парите е таков каков што е или пак истото ...
... од Некси кои не влевале доверба, инстинктивно чувствувале дека Некси ќе ги измами па според тоа свое чувство и ги носеле одлуките кои требало да ги донесат во врска со парите од експерименталната ситуација. ...
Парите го вртат светот, но несогласувањата околу парите може да ја уништат и најдобрата врска.   Кај дури 70% од двојките, парите предизвикуваат тензија во нивната врска. Најчест начин за справување ...
... вид на стапица од која не можат да избегаат.“, изјави Санфорд.   Вообичаените несогласувања се таложат во однос на справувањето со родителите на партнерот, секојдневните обврски, парите, емоционалната ...
... оставете ги во минатото. Не дозволувајте минатите празници ако ви останале како лош спомен, да го диктираат и оваа година новогодишниот дух. Стапицата на подарување Парите се најчеста причина за празничното ...
... учесниците беа во искушение од парите поради мамење. Тие укажаа дека идните истражувања треба да истражуваат дали креативноста би ги водела луѓето за да ги задоволат себичните, краткотрајни цели наместо ...
... работни задачи, а истовремено поголемите шанси за унапредување ги ставаат пред повисоките плати. Според ова, не секогаш парите се мотиватор на вработените, туку некогаш работната атмосфера и добрите односи ...
8. МИТОВИ ЗА ВРСКИТЕ И СЕКСОТ
(СТАТИИ/ПСИХАСЕКС)
Некои непишани правила од минатото во однос на врските, сексот и парите веќе се митови... Спонтаниот секс не постои, оној за една вечер не е само за една повеќе, разговорот за пари на почетокот на ...
9. ПСИХОАНАЛИЗА ЗА СПОРТИСТИ
(СТАТИИ/ПСИХАСПОРТ)
... подоцна стануваат ѕвезди со голема слава и богатство имаат чувство на страв дека ги запоставуваат своите семејства. Ова објаснува зошто толку често слушаме дека вистинската желба на спортистите е со парите ...
... или парите кои сме ги потрошиле обидувајќи се да ја достигнеме целта. Значи, дури и кога нашиот план пропаѓа, ние продолжуваме да притискаме напред. Истражувањето покажува дека колку повеќе луѓето вложуваат ...
11. ПОВЕЌЕ ПАРИ, ПОНЕСРЕЌЕН БРАК
(СТАТИИ/ПСИХАГОН)
... на лицата во врска со парите. Паровите кои сметале дека парите не им се важни имаа за 10 до 15% поголема стабилност во бракот во споредба на оние на кои парите им менувале многу работи во животот. ...
12. ПАРИТЕ ВЛИЈААТ ВРЗ БРАКОТ
(СТАТИИ/СОЦИОПСИХА)
Едно ново социолошко истражување открива дека луѓето што немаат автомобил или други финансиски средства поретко одлучуваат да стапат во брак... Влијанието на недостигот од лично богатство ги објаснува ...
13. МОЌТА НА ИЗВИНУВАЊЕТО
(СТАТИИ/ПСИХАГОН)
... се вистински, се доволен резултат дека луѓето повеќе го ценат социјалниот контакт отколку парите. Меѓутоа, како и секој експеримент од полето на социјалната наука, остануваат многу прашања кои не можат ...
14. ТЕРАПИЈА СО МИЛЕНИЧИЊА
(СТАТИИ/ЗООПСИХА)
... негативните страни, како што се парите кои се трошат на храна и ветеринар, ризиците од добивање некакви зарази и слично. Исто така, истражувачите сметаат дека треба да се прават испитувања врз луѓе со ...
15. ВЕ МОЛИМЕ ЗА ВИНИМАНИЕ!!!
(СТАТИИ/СЕНЗОПСИХА)
... одговорот е "да", особено кога станува збор за парите. Тимот кој бил под водство на Стивен Јантис откри дека на испитаниците кои правеле тест за визуелно пребарување им било одвлечено вниманието од мали ...
... чување на дете може да предизвика стрес. Ако ниту еден од нив не е доволно организиран и не води грижа за парите, се зголемува стресот кога треба да се плаќаат сметките. Размислете: - животот никогаш ...
Денес, со ваква економија, не постои човек на планетата кој нема проблеми со парите. Дури и најбогатите луѓе на светот се плашат дека нивните богатства ќе бидат опустошени и дека нивните акции со текот ...
18. 4 ТИПА ПАРАЈЛИИ
(СТАТИИ/ПСИХАБИЗ)
Отплаќањето на долговите, како и штедењето е полесно кога човечкиот карактер има влијание! Познавањето на карактерите кога се парите во прашање, може да го зголеми богатството, а да го намали задолжувањето. ...
За да добиете повеќе пари не треба само да штедите. Се работи за тоа како ќе го програмирате вашиот мозок и вашиот став, и само тоа може да направи голема разлика кога парите се во прашање...и еве ви неколку ...
... на сопствениот татко, иако можеби на почетокот парите биле подарок. Не се работи за “подарок”, туку за “емоционален притисок”. 3. Научете да го препознаете емоционалното подмитување Ако имате родители ...
<< Почеток < Пред 1 2 3 Следно > Крај >>
Psihagon Ltd.

Copyright © 2010-2014 Psihagon Ltd. All rights reserved.